SEN ŞU DEĞİLSİN, BEN DE....

wpe1A4.jpg (7194 bytes)   Ben hayatım boyu ezilmişim ve ezilmekteyim. Hayatım boyu sömürülmüş ve sömürülmekteyim. Şimdim ve geleceğim için karar verme, şimdimi ve geleceğimi istediğim biçimde düzenleme koşulları, benim elimden alınmış. Modern toplumun ücretli\maaşlı kölelik düzeninde, insanın yeme içme ve barınma gibi en temel ihtiyacı olan fiziksel varlığını koruma ve sürdürme gereklerinden yoksun bırakılmışım. Ben güçsüzleştirilmişim. Psikolojik yalnızlığa ve tekliğe itilmişim. Mücadele koşullarım gayri-meşru ilan edilmiş ve sürekli tehdit altındayım. Bana, köleliğim özgürlük; güçsüzlüğüm ise çalışılarak kazanılacak evrensel bir gerçeğin ifadesi olarak sunulmuş. Ben “insan olma” kapasitesini büyük ölçüde yitirmiş örgütlü insanlığın hasta insanıyım. Aşağılaşmış örgütlülüğe, aşağılığı yansıtarak faydalıyım. Ben, elimden alınan yaşam koşullarımı zorunlu olarak gerçekleştirebilme çabasında egemen yapıların günlük yaptıklarını yapmak durumundayım. Örgütlü hastalıklarla normalleştirilmiş kuralları ve koşulları, insanlığa ve yaşadığımız doğal dünyaya tehlike olarak görmek ne yazar? Ne yazar dünya ve dünya üzerinde yaşayan milyonlarca varlıklar için en iyi insanın aslında ölü insan olduğunu düşünmek?

Sen bu olamazsın. Ben  de. Asla. Sen kürselleşmiş bir dünyanın post-modern demokratik durumunu yaşayan özgür insansın. Sen istediğin her şeyi yapma hakkına ve olanaklarına sahipsin. Sen sensin. Saçın seni bu sabah sevdi mi? Beni sevmedi, çünkü Pantene kullanmıyorum! Yandım, napacam? Millet bana bakacak ve saçımı pantensiz görecek.

Tavus kuşu halinden memnun, çünkü tavus kuşu. Tavus kuşu olamadın mı  o kadar modaya,  kolaya, Nike, Pierre Cardin vs vsye rağmen? Sen  beceriksiz misin nesin? Tavus kuşu  olacak kadar da mı beyin yok sende? Belki de o nedenle olduğun gibi olmak istiyorsun ama bir türlü olamıyorsun: unutma, tavus kuşunun dişisi de erkeği de güzeldir,  ama  tavus kuşudur! (Not tavus kuşunu aşağılamıyorum, tavus kuşu kendisi olarak çok güzel ve değerli; ben tavus kuşu olmayan ama olamadığını olmak için sahhıplık  ve kullanımla taklit edenlerden bahsediyorum)