Şimdiii, naapcaaaz?

Durum kötü, çünkü en derin (yanlış) duyarlılıklara dokunduk.

"Sigara öldürür" ve asgari ücret güldürür diye sesler geliyor oradan buradan... Görüntüler de var.

Eeee. naapcaaaz?

Yalın gerçek karşısında ne yapılırsa, biz de onu yapacağız:

"Anaaa, bize köle diyor" diye (yanlış) duymaya ve (yanlış) görmeye ve de sigaraya ve işimize falan devam ederken bölücülerden, teröristlerden, provokatörlerden, negatif enerji yayanlardan, dünyanın sonu geldiğinden,

seyrettiğimiz dizilerden ve maçlardan, vücut dilinden, karısını döven hanzolardan, egemenliğin nasıl ve nereden geldiğinden bihaber bir şekilde "erkek egemenliğinden," kazalardan belalardan, (sanki tarihte halk kendisi için devrim yapmış gibi ve şimdi Tahrir meydanında falan yapabilir gibi)

üstten dayatılan devrimlere karşı alttan gelen devrimden, mecliste kadının eşit temsilinden, bitki ve soğan haklarından, (oğlunu katleden, dolayısıyla yasalara/törelere uymak için sen de yakınlarını katledebilirsin diyen)

Muhteşem Sülümanlardan ve (hasta ruhlu) Hürrem sultanlardan falan bahsedeceğiz.

Kızıp öfkeleneceğiz merkezi duyarlılıklarımızı incitenlere...

Ne olduğumuzu ve ne olmadığımızı bize hatırlatanlara, "olmayı hayal ettiğimiz ama bir türlü olamadığımız birileri için" diş bileyeceğiz tarih boyu yaptığımızı yaparak: Birbirimizi yiyeceğiz. Birbirimizi yediğimiz meydanlarda birbirimizi yedirenler olmayacak: Hiç oldular mı ki tarih boyu?

Şimdiii naapcaaz? Köle miyiz yani bu bolluk, çokluk ve çoğulculukta?
Neyse... Moralinizi bozmayın... Tüm bunlar sadece kötiü bir şaka idi. Yazdıklarımın gerçekle hiç bir alakası yok. Uyduru. Ne ben ne de siz kölesiniz. Çağdaş ve bazı sorunları da olsa demokratik dünyanın özgür insanlarıyız. Bak elimdeki anayasada bile yazıyor. İstediğimizi yapar, istemediğimizi yapmayız. istediğimizi yer ve içeriz. istediğimiz yere gideriz. İstediğimiz gibi oturur, kalkarız. yatarız kalkarız, yatarız kalkarız. Denize girer yüzeriz, havuza da gireriz. İstediğimizi de giyeriz. İstemezsek, çalışmayız, özgürüz. İşi bırakır başka bir işe başlarız. Hatta kendi işimizi bile kurabiliriz, pozitif düşünür ve motivasyonlu olursak. Biz istediğimizi seçeriz, istemediğimizi seçmeyiz. Kendi kaderimizi ve kederimizi kendimiz tayin ederiz, kimseye mudaramız yoktur ve kimseye de bağlı değiliz. Doğruyu söylemekten ve haklıyı desteklemekten ne korkar ne de çekiniriz, çünkü özgürüz. Kimse bizim özgürlüğümüze karışamaz. Kimse de bize "köleyim, kölesin, köleyiz, kölesiniz, köleler, durmadan birbirlerini yerler" gibi saçma laflar edemez, çünkü biz özgürüz, çağdaşız, duyarlıyız.

......Dediğim gibi... Kötü bir şakaydı... Sözlerimi geri alıyorum.     
 
Herneyse, şakalarımı ve gayri-ciddi geçersiz laflamalarımla dolu diğer bir sürü saçmaları okumak isterseniz,
 
"Ne saçmalıyosun ya!" diyerekteeen BURAYA TIKLAYIN LÜTFEN
 
ya da siz boşverin bu moral bozucu şeyleri; pozitif düşünün ve pozitif düşünme ve kişisel gelişim kurslarına katılın ki başarısızlığın nedeninin kendiniz olduğunu anlayın ve pozitif düşünceler ve yüksek motivasyonlar ile Nirvana'ya ulaşın.

Şey affedersin, ben negatif mi düşünüyorum, yoksa birilerinin işine gelmeyen gerçekleri söylediğim için negatiflikle mi suçlanıyorum? İşlerine gelen şeyleri söyleseydim, poziif düşünüyor olurdum öyle mi?

... Evet, negatif düşünüyorsun: "bardak yarı dolu"  de bakiiiim.... Bak ne güzel değil mi?